Sárvár FC U13 – Lurkó UFC U13 2–4 (0–1, 1–1, 1–1, 0–1)
Lurkó UFC U13:
Torma – Rajtosics, Gécsek, Petre – Giliczó, Pomper – Horváth Cs., Fülöp, Rétközi. Cserék: Hani, Holtay. Vezetőedző: Balogh Bence.
Gólszerzők: Pomper (6., 0–1; 72., 2–4), Rétközi (38., büntetőből, 1–2; 42., 1–3)

Nem fogadta az időjárás kegyeibe a csapatokat az MLSZ Regionális U13-as bajnokság Nyugati csoportjának 7. fordulójában. Végig szakadó eső, helyenként széllökéssekkel fűszerezve… Remekül kezdtük a meccset, már az elejétől kezdve kezdeményezően létünk fel. Egy szöglet utáni lecsorgó labdára Pomper Marci reagált a leggyorsabban és helyezte okosan a hálóba a labdát, 0–1. A gól után is sikerült folyamatosan fenntartani a nyomást, gólt azonban nem sikerült szerezni.

A második játékrészben kissé visszaesett a tempó és az elszántság, így a hazaiak előtt több terület nyílt. Egy nagy egyéni hiba után sikerült egalizálniuk. A bekapott gól nem zavart meg minket, ismét igyekeztünk helyzeteket kidolgozni. A 38. percben Rétközi Ádi tört be a büntetőterületen belülre egy szép mélységi passz után, akit buktatott az ellenfél védőjátékosa. A megérdemelt büntetőt a sértett gólra váltotta, 1–2.

A harmadik etapra sikerült átmenteni a jó formánkat és rögtön az elején egy Rétközi Ádi-szólóval – ami a félpályáról indult – tudtuk növelni a különbséget, 1–3. Sok nyugtunk nem lehetett, hiszen egy újabb nagy hibánkat használták ki a hazaiak és jöttek vissza a mérkőzésbe.

Az utolsó negyedben kegyelmet nem ismerve léptek a gyerekek a pályára. Végig nálunk volt a labda és rengeteg helyzetet dolgoztunk ki. Közelről nem sikerült bevenni ellenfelünk kapuját, Pomper Marci ezt megunta, és távolról óriási gólt akasztott vendéglátónk kapujába, így 4–2-re győztünk az SFC otthonában!

A második negyed kivételével elégedett vagyok a gyerekek teljesítményével. Nagyon motiváltan, nagy alázattal és fegyelmezetten játszottak. Szerintem lassan a Máltai Szeretetszolgálat is kegyeibe fogad minket, hiszen most már állandó jelleggel ajándékozzuk a gólokat ellenfeleinknek. Dicséret illeti mindkét csapatot, hiszen tisztességesen küzdöttek a zord időjárási körülmények ellenére is