Kelen SC U16 – Lurkó UFC U16 1–2 (0–1)
Lurkó UFC U16:
Szalai-Horváth – Farkas B., Andor, Lakner, Ravasz – Varga N., Bertók – Babarcki (Bedőcs, 79.), Tompa, Molnár G. (Horváth B., 60.) – Gartner (Gregorich, 91.). Vezetőedző: Iszak Sándor.
Gólszerzők: Varga N. (14., 11-esből, 0–1), Horváth B. (76., 1–2)

A héten újabbak iratkoztak fel a maródiak listájára, így mindössze 13 mezőnyjátékossal és 1 kapussal tudtunk elutazni a fővárosba. A Kelen SC és mi is 1-1 győzelemmel és vereséggel várta a 3. forduló budai mérkőzését. Az itthoni időjáráshoz képest a fővárosban nem volt igazán gond: a meccs alatt talán egy negyedórát esett az eső és a szél sem fújt. Jól kezdtünk, ahogy szoktunk: a 11. percben Gartner Raul dobta ki a labdát Babarcki Dominiknak, aki szépen adta azt vissza, Gartner Raul a rövid saroknál az oldalhálóba bombázott. Domináltunk tovább, és két perc múlva Gartner Raul lépett be a 16-oson belülre, ahol buktatták, 11-es! Varga Nimród értékesítette a büntetőt, 0–1. Az ellenfél is magára talált a félidő felénél és az I. félidő utolsó 10 percében többet volt náluk a labda.

Szünet után letámadtak, próbáltak egyenlíteni, bizonyos időszakokban nagy nyomást helyeztek ránk. A 70. percben egy előrevágott hosszú labdánál a kapujából kifutó Szalai-Horváth Alexszel ütközött a hazai támadó, ez is 11-es, és ebből is gólt lett, 1–1. Mi azonban meg tudtunk újulni: a 76. percben egy kontra végén a 76. percben Gartner Raul beadását a csereként beálló Horváth Barna higgadtan vágta a kapuba, 1–2, így a zöld-feketék szerezték meg a három pontot!

Ezúttal is kicsi műfüves pályán játszottunk: ez a méretbeli adottság kevésbe a játszani kívánó csapatnak kedvez, inkább a fizikálisan felkészült együtteseknek. Azonban úgy látom, egyre jobban felvesszük ezt a stílust is. Jól kezdtünk, meg is tudtuk rúgni a gólunkat. A szünet után volt rajtunk nyomás, ám a cserék jól szálltak be. Az egyenlítő találat után meg tudtunk újulni, és három ponttal térhettünk haza! Nagy fegyvertény győzni a Kiemelt-csoportban rutinos Kelen SC otthonában