Király SE U17 – Lurkó UFC U17 4–0 (4–0)
Lurkó UFC U17:
Mayer – Kovács F. (Onsinyo, 87.), Ilnicki, Bódi (Végh, 46.), Révész B. – Horváth D., Kálócz – Porkoláb (Nyőgéri, 69.), Polgár B. (Karáth P., 69.), Szabó M. – Gartner (Bereczki, 87). Vezetőedző: Somlai Roland.

Két ellentétes félidő jellemezte a Regionális U17-es bajnokság Kiemelt szekciója Nyugati csoportjának újperinti mérkőzését. Sajnos a 15. másodpercben hidegzuhannyal indult a találkozó: egy súlyos figyelmetlenségből szabadrúgáshoz jutott a hazai csapat. 30 méterről iszonyatos erővel vágta be a hazai játékos a megítélt szabadrúgást. Ezt követően egy szép támadás végén Kovács Ferenc fejelt kapura, ám a kapus nagy védést bemutatva kitolta a labdát a léc alól. A hazaiak mélységi indításokkal operáltak, és sajnos az eddig jól működő védelmünk ezekkel szemben tehetetlen volt. Egy kapitális egyéni hibát kegyetlenül kihasznált a szürke-sárga támadó és ezzel már 2–0 volt a találkozó. Ami a hazaiaknak bement, az a mi oldalunkon kimaradt. Egy szépen felépített támadás végén Gartner Raul kicselezte a kapust, enyhén kisodródva az üres kapura lőtt, ám a visszafutó védő tisztázni tudott. Hazai oldalon kettő is bement, míg vendégoldalon két nagy lehetőség kimaradt. A védelmünkben ismét egyéni hibákat követően 4–0 volt az eredmény szűk fél óra elteltével. Félidőben formációt változtattunk és játékfelfogást. A csapat padlón volt ekkor, ám a második játékrészben egészen más volt a játék képe. Szemre is tetszetősen jól futballoztunk. Sikerült ziccereket kidolgozni, ám három 100%-os ziccert is elhibáztunk a második etapban. A második felidőben már jól zárt a védelmünk, így maradt a félidei eredmény.

Ebben a korban érzelmi hullámvasúton ülnek a játékosok. Az egyéni hibák megpecsételték a sorsunkat. Sajnos ma több alapemberünk – akik eddig megbízhatóan teljesítettek –, meccset eldöntő hibákat vétettek. Az első félidőben a hazai alakulat olyan 45 percet produkált, amilyenben még nem volt részünk, és mivel nem csak hátul, hanem a mi gólhelyzeteinkben is hibáztunk, így eldőlt a találkozó három pontjának sorsa. A pozitívum az, hogy rengeteg gólhelyzetet alakítottunk ki. A negatívum pedig, hogy továbbra is gondjaink vannak a befejezéssel. A második félidei játékunkra lehet építeni, de nem csak négygólos hátrányban kell tudni futballozni. Szabó Márk teljesítményét szeretném kiemelni. Ő volt az, aki nem az eredménnyel foglalkozott, hanem a csapat egyik legfiatalabb tagjaként tartotta játékával a többiekben is a lelket. Eltiltások, sérülések és betegségek miatt, több meghatározó játékosunk is óriási edzés és meccshiánnyal küzd. Sokszor az ő kezükben van mégis a sorsunk. Ez most nem könnyű periódus, de bízom benne, hogy a hibákat elemezve, kijavítva, hamarosan ki tudunk jönni belőle